En popüler SSS

Invisalign® nedir?

Invisalign tedavisi dişlerinizi düzleştirmek için neredeyse görünmez bir yoldur. Invisalign gelişmiş 3B bilgisayarla görüntüleme teknolojisini kullanarak size Invisalign sağlayıcınızın reçetesine uygun şekilde dişlerinizin başlangıç pozisyonundan istenen son pozisyonuna kadar tedavi planınızın tamamını gösterir. Tamamen dişlerinize özel olarak, dişleri yavaş yavaş hareket ettirecek bir dizi şeffaf plak üretilir.

Her şeffaf plak yaklaşık iki hafta kullanılır ve sonra seride yer alan bir sonraki şeffaf plak ile değiştirilir. Bu şekilde zamanla planlanan son pozisyona ulaşılır. Tedavi süresi belirli ihtiyaçlarınıza bağlıdır ve buna Invisalign sağlayıcınız karar verir.

Invisalign tedavisi nasıl çalışır?

Invisalign şeffaf plaklar dişlerinizin dikkatli biçimde kontrollü hareket etmesini sağlar. Geleneksel braketlerin aksine, Invisalign tedavisi sadece her şeffaf plağın sağladığı hareket miktarını kontrol etmekle kalmaz aynı zamanda hareketin zamanını da kontrol eder. Böylece her aşamada, o aşama için geçerli Invisalign tedavisi planına uygun şekilde, sadece belirli dişler hareket eder. Sonuçta etkili bir güç uygulama sistemi elde edilir.

Invisalign tedavisine nasıl başlarım?

İlk konsültasyon için bir Invisalign sağlayıcısından randevu alabilirsiniz.

Invisalign tedavisi ne kadar sürer?

Toplam süresi tedavinin karmaşıklığına bağlıdır ve genellikle klasik braket tedavilerine benzerdir. Konsültasyon esnasında, Invisalign sağlayıcınız size daha ayrıntılı bilgi verebilir.

Invisalign nedir ve nasıl çalışır?

Teknoloji

Şeffaf plaklar

Invisalign Sağlayıcıları

Tedavi süreci

Tedavi için uygunluk

Ağız sağlığı

Invisalign tedavisi ile yaşamak